Поздравителен адрес от Радостин Танев – заместник кмет на Община Стара Загора
Преди десет години, в деня на светлината, отворихте един „Долап“, от който словото извира чисто, смислено и с грижа към живата памет. Оттогава до днес Вие не просто разказвате истории – Вие създавате история, съхранявате духа на Стара Загора и му придавате глас, който звучи устойчиво и достойно във времето.
Приемете моето искрено уважение за последователността, мярката и вътрешната сила, с които отстоявате стойностното и значимото – тихо, но категорично, както приляга на истински значимите културни платформи. В свят, в който думите често губят своята тежест, Вие им придавате смисъл, памет и достойнство, превръщайки ги в мост между миналото, настоящето и бъдещето.
Благодаря Ви за отдадеността, за високия професионализъм и за вдъхновението, което дарявате на своята публика вече цяло десетилетие. Нека „Долап“ продължава да бъде пространство за стойностно слово, свободна мисъл и културна памет.
Честита 10-годишнина, „Долап“!
Честит празник, Росица Ранчева, Уляна Кьосева и Снежана Маринова!
