Известни са първите шампиони от първото състезание на събитието „Стара Загора търси математически таланти“

На 4 декември 2022 г. в ПГ по компютърни науки и математически анализи „Проф. Минко Балкански“, гр. Стара Загора, се проведе първото състезание от събитието „Стара Загора търси математически таланти“. То  е организирано от „Съвета на мъдреците“ при ПГ „Проф. Минко Балкански“, фондация „Миню Балкански“ със съдействието на община Стара Загора и фондация „Математика без граници“.

След подготовка в три кръга, проведена през месец ноември, бе осъществено и първото състезание на събитието.

На учениците от подготвителен до 7. клас бяха предложени по 5 задачи за решаване за един учебен час. По-долу са резултатите и списъкът на медалистите.

Следващото състезание е на 11.12.2022 г. Тържеството за обявяване на шампионите е насрочено за 12:00 часа на 17.12.2022 г. в Регионална библиотека „Захари Княжески“, гр. Стара Загора.

Ето и резултатите от първия кръг- 4.12.2022 г.

ЗЛАТНИ МЕДАЛИСТИ

Подготвителен клас

Виктор Веселинов Йорданов, 2 ОУ „П.Р. Славейков“, гр. Стара Загора, учител г-жа Славова

Виктор Калоянов Желязков, НУ „Д. Благоев“, гр. Стара Загора, учител Живка Кисьовска

Тифани Станимир Стойчева, Образователен център „Аз, детето“, гр. Стара Загора, учител Венелина Димова

1. клас

Богомил Веделинов, гр. Казанлък, учител по математика Цветанска

Ралица Кадиева, гр. Пловдив, ОУ „Св. Кл. Охридски“, учитела Спасова

Стефан Рибарски, 6 ОУ „Свети Никола“, гр. Стара Загора, учител Дарина Малчева

2. клас

Денислав Петков Ганев, СУ „Иван Вазов“, гр. Стара Загора, учител Маргарита Цекова
Моника Георгиева Христова, 2 ОУ „П.Р. Славейков“, гр. Стара Загора, учител Маруся Колева

Виктор Ивелинов Марков, 4 ОУ „Кирил Христов“, гр. Стара Загора, учител Цонка Маркова

3. клас

Валентин Великов Казаков, СУ „Максим Горки“, гр. Стара Загора, учител Данка Занковска
Сава Деянов Троански, ОУ „Проф. И. Батаклиев“, гр. Пазарджик, учител Методиева
Петър Стефанов Влаев, НУ „Димитър Благоев“, гр. Стара Загора, учител Цветана Горчева

4. клас

Максим Веселинов Попов, 5 ОУ „Митьо Станев“, гр. Стара Загора, учител  Нина Димитрова

Симона Стоянова Стоянова, 4 ОУ „Кирил Христов“, гр. Стара Загора, учител Спаска Матева

5. клас

Драгомир Николаев Ников, ППМГ „Гео Милев“, гр. Стара Загора, учител М. Костова
Димана Николаева Никова, ППМГ „Гео Милев“, гр. Стара Загора, учител М. Костова
Никол Димитрова Найденова, ППМГ „Гео Милев“, гр. Стара Загора, учител М. Костова
6. клас

Валентина Красимирова Кънева, ППМГ „Гео Милев“, гр. Стара Загора, учител Д. Дикова
Георги Веселинов Георгиев, ППМГ „Гео Милев“, гр. Стара Загора, учител Д. Дикова
Теодор Красимиров Николаев, ППМГ „Гео Милев“, гр. Стара Загора, учител Д. Дикова
7. клас

Йоан Николаев Михайлов, ППМГ „Гео Милев“, гр. Стара Загора, учител М. Костова

СРЕБЪРНИ МЕДАЛИСТИ

Подготвителен клас

Момчил Иванов Цонев

Никола Иванов Нейчев

Николай Николаев Христакиев

Самуил Деянов Пенчев

Тервел Александров Димитров

1. клас

Александър Койчев Коев

Йордан Борисов Иванов

Симеон Деянов Григоров

Теодор Желев Желев

2. клас

Деница Иванова Недялкова

Лидия Пламенова Паронова

Теодор Христов Попов

3. клас

Моника Митева

Теодор Веселин Бонев, гр. Казанлък

4. клас

Никола Антонов Атанасов
София Анабел Русева

5. клас

Боян Димитров Сливков
Пресиян Стефанов Стефанов
Ния Минкова Казакова
Рафаела Емилова Кунева
6. клас

Павел Великов Казаков
Димитър Светославов Керманов
Ивайло Тихомиров Косев
Стефан Росенов Йорданов

7. клас

Елизабета Казале

БРОНЗОВИ МЕДАЛИСТИ

Подготвителен клас

Камеа Галин Гочева

Ивайло Викторов Найденов –  ДГ „Мечо Пух“, гр. Стара Загора

1. клас

Анастасия Станимирова Пройчева

Ева Милен Маркова

Искрен Миленов Матев, гр. Казанлък

Кристиян Тодоров Пенчев

Стоян Александров Господинов
Калоян Деянов Пенчев

2. клас

Елизабет Иванова Китенова, гр. Бургас
Давид Любомиров Михалев, гр. Павел Баня
Даниела Николаева Колева

Йоан Георгиев Георгиев
Йоан Ивов Желязков
Мария Георгиева Харланова
Стойчо Димитров Стаматов

3. клас

Ема Милен Маркова

Николай Илков Георгиев

Павел Ладислав Хероут

Антоан Бялков Иванов

Елена Динкова Минчева

Крум Радославов Бакалов

Добромир Галинов Бъчваров

4. клас

Даниел Младенов Христов

5. клас

Tеодор Невенов Нейков
Александра Казале

6. клас

Борислав Маринов Славов
Петър Николаев Попов

7. клас

Чудомир Стойчев