Гран При на Националния конкурс „Хармония“ замина за Силистра

Деветото издание на Националния конкурс за вокални формации „Хармония“ се проведе на 25 юни 2022 в Културен център „Стара Загора”. Организиран от Община Стара Загора и Народно читалище „Родина-1860“, той събра таланти в различни конфигурации и възрасти от цяла България.

Журито беше в състав : председател проф.д-р Мадлен Бъчварова -професор по музика и директор на хоровите програми в Хановер Колидж, Индиана, САЩ; диригент, ръководител на хорови ателиета, пианист, певец и носител на награда ГРАМИ.

Членове: Ценка Горалова- Гъбенска – основател, художествен ръководител и вокален педагог на вокална формация „Upstream Voices“, гр. Севлиево и Жанина Янкулова – вокален педагог и композитор, основател и художествен ръководител на Вокална студия „Усмивки“ при читалище „Родина-1860“, Стара Загора.

Успоредно с професионалното, заседава и Младежко жури от Вокална студия „Усмивки“ при читалище „Родина“.

Журито присъди ГРАН ПРИ на Вокална група „ДО РЕ МИ“, гр. Силистра. Наградата за вокален педагог е на Бонка Скорчелиева, ръководител на Музикална студия „ДО РЕ МИ“, Силистра

І категория – ДУЕТИ И ТРИА

1 възрастова група

ІІІ-та награда – не се присъжда

ІІ-ра награда – не се присъжда

І награда и Награда на Младежкото жури – Дует Йоана и Никол Димитрови, София

І категория – ДУЕТИ И ТРИА

3 възрастова група

ІІІ награда – не се присъжда

ІІ награда – Дует Християна Колева и Гергана Тончева, Стара Загора

І награда – не се присъжда

І категория – ДУЕТИ И ТРИА

4 възрастова група

ІІІ награда – Дует Габриела Жекова и Любомир Фънев при Школа за пеене „Орфей“ при НЧ „Възродена искра-2000“, Казанлък

ІІ награда – Дует „Безкрай“ при НУМСИ „Христина Морфова“, Стара Загора

І награда – Дует Емили Джамбазова и Михаил Добрев от Музикална студия „ДО РЕ МИ“, гр. Силистра

ІІ категория – ВОКАЛНИ ГРУПИ

1 възрастова група

Две І-ви награди – Вокална група „Бамбини“ при Център за подкрепа за личностно развитие, Пловдив

и Вокална група към Детска градина „Снежанка“, гр. Пловдив

ІІ категория – ВОКАЛНИ ГРУПИ

2 възрастова група

Две І-ви награди – Вокална формация „Sweet teens junior към Национален дворец на децата, София

Те получават и Наградата на НЧ „Родина-1860“, Стара Загора

и Вокална формация „Морски песъчинки“, гр. Бургас

Награда на Младежкото жури – Вокална формация „Морски песъчинки“, гр. Бургас

ІІ категория – ВОКАЛНИ ГРУПИ

3 възрастова група

ІІІ награда – Вокална студия „Траяна глас“ към Център за подкрепа за личностно развитие, Стара Загора

ІІ награда – Вокална група „Бамбини“ към Център за подкрепа за личностно развитие, Пловдив

І награда – Квартет „Розов свят“, НЧ „Св. Кл. Охридски“, Стара Загора

ІІ категория – ВОКАЛНИ ГРУПИ

4 възрастова група

ІІІ награда – не се присъжда

ІІ награда – Квартет „Луминус“ при НЧ „Яна Лъскова“, гр. Несебър

І награда – не се присъжда

ІІ категория – ВОКАЛНИ ГРУПИ

5 възрастова група

ІІІ награда – не се присъжда

ІІ награда – не се присъжда

І награда – Вокална студия „Траяна глас“ към Център за подкрепа за личностно развитие, Стара Загора