Рокаджии завладяха Античния форум на Стара Загора

Петото издание на Доктор Рок фест започна в Стара Загора в петък вечер. В продължение на двe вечери сцената на Античния форум „Августа Траяна“ се събират рокаджии и групи от цялата страна, като условието е в тях да има поне един лекар.

Феста първата вечер откриха музикантите от група АЛМАРИЙН от гр. Бургас. В състава ѝ влизат компютърният инженер Ивайло Чантов, денталните медици д-р Васил Николов  и д-р Петър Петров; д-р Христиана Добрева  и лицево-челюстният хирург д-р Ивайло Радев.

Алмарийн бяха последвани на сцената от рок-групата от Велико Търново, А.СР.С („Ей, сипи си“). Нейни членове са д-р Михаил Иринков – специалист по УНГ и бас китарист; педиатърът д-р Красимир Попов – китара; д-р Любомир Боянов – ендокринолог и китарист. Вокалист на А.СР.С е д-р Огнян Никитов – психиатър, психолог и психотерапевт. Атанас Попов е банкер по професия и соло китарист в групата, бизнесменът Стефан Конакчиев свири на ударни инструменти, а Радослав Тодоров – „Хамонда“, както сам се нарича, свири на клавишните инструменти.

Вечерта закриха музикантите от „Кофти фингърс“. Групата е създадена от психиатъра и бивш министър на здравеопазването проф. д-р Христо Хинков – китара и вокал. В групата участват още д-р Страшимир Генев – клавишни, журналистът Стойчо Стоев – барабани, тонрежисьорът Руслан Беров – бас китара и вокал, графичният дизайнер Стефан Стефанов – соло китара и вокал, театралният режисьор Зорница Атанасова – вокал. За първи път на сцената на фестивала беше представена психиатричната рок опера на проф. Хинков „Възможност за ориентация“.

Втората вечер в събота, 27-ми юни започва от 19.00 часа, когато на сцената ще излезе група  КИНЕТИК, последвана от пловдивската СУТУРА. Фестивала ще закрие групата от Стара Загора ЛЕД 7. Именно на басиста в групата – д-р Станимир Трошев принадлежи идеята и организацията на първия Доктор Рок фест. Сред създателите на групата е и Пейчо Шивачев, някогашен главен инженер на Радио Стара Загора, когото загубихме преди точно 10 години.

Doctor Rock не е комерсиален фестивал. Входът е свободен.