„Златната липа“ я има, защото публиката я иска, а Община Стара Загора е изключителна подкрепа на феста*
Точно преди месец всички ние бяхме под емоциите на красивия празник 24 май. В Деня на светите братя Кирил и Методий, българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност отброявахме последните стъпки в подготовката на XIII-ия Международен Филмов Фестивал „Златната липа“ / The Golden Linden IFF. Беше времето на финалните щрихи преди старта на нашата 13-та приказка с вас – прекрасната публика на фестивала.
Истината е, че зад всеки успешен фестивал стоят хора и институции, които вярват, че културата има силата да променя средата, да вдъхновява и да събира общността. Именно затова екипът на Международния филмов фестивал „Златната липа“ изразява своята искрена благодарност към Община Стара Загора за подкрепата, партньорството и доверието, с които вече тринадесет години заедно изграждаме едно от най-разпознаваемите културни събития в България.
Специална признателност отправяме към кмета Живко Тодоров, както и към заместник-кметовете Радостин Танев, Павлина Делчева и Милена Желева за тяхната ангажираност, последователност и лична съпричастност към развитието на фестивала. Благодарение на тяхната подкрепа и на усилията на цялата общинска администрация Стара Загора отново се превърна в столица на европейското кино, посрещайки световни звезди, талантливи творци и хиляди зрители от цялата страна.
През годините „Златната липа“ се утвърди като културна емблема на града, а това е възможно само когато местната власт застава зад стойностните идеи и ги превръща в реалност. Благодарим, че заедно създаваме празник на киното, който носи престиж на Стара Загора и оставя трайни спомени в сърцата на хората. За нас е чест, че вървим по този път рамо до рамо! 

* Заглавието е редакционно.




