Ученик на ППМГ „Гео Милев“ е стипендиант на Университета в Абу Даби, Обединени арабски емирства

За 4 годишна бакалавърска програма изкуствен интелект, стипендия от 57 000 долара годишно е присъдена на Александър Данчев, ученик от 12А клас на гимназията. Това е изключително постижение за труда и постоянното надграждане на знанията на нашия възпитаник!
Александър Руменов Данчев е ученик със засилен интерес в областта на математиката и информатиката. Участвал е в многобройни национални и международни състезания. Печелил е призови места и медали. От пети клас е ученик в ППМГ “Гео Милев“. Стабилната му подготовка е в основата на неговите международни успехи. Участва във финалните на WMI 2018 г. в Сеул, Южна Корея – бронзов медал; IJMO 2018 г. в Банкок, Тайланд – златен медал; WMI 2019 г. във Фукуока, Япония и AIMO 2024 г. в Сеул, Южна Корея – сребърен медал. Включва се в Програмата Тийноватор 2024 и разработват заедно със своя приятел Васил Ицов от 11 А клас проект за инженерство на смарт устройства. Продължават работа си върху проект за разпространението им в България, както и на проект за смарт устройства против бедствия и кризисни ситуации.
Освен с точни науки, се занимава с дебати и реторика. Председател е на Клуб „Дебати“ към ЦПЛР Стара Загора за 2024/2025г. Основател и активен участник е в Клуб „Млад оратор“ към Международен младежки център Стара Загора. Достойно представя гимназията и града ни в Еврошкола 2023 в Страсбург като изнася реч в Европейския парламент.
Александър е ученик, който се стреми постоянно да надгражда своите умения и знания.
Екипът на ППМГ „Гео Милев“ поздравява Алекс за присъдената стипендия! Това е заслужена награда, която ще му даде възможност за стабилно развитие, израстване, откриване и покоряване на нови хоризонти!
Успех, Алекс!