Вход свободен за всички деца и юноши до 18 години на 1 юни в Зоопарк Стара Загора

По време на празника ще бъде открита и алея за игри на асфалт

По повод Международния ден на детето – 1 юни, Зоопарк Стара Загора отваря врати с вход свободен за всички деца и юноши до 18 години.

От 11.00 часа алеите на зоопарка ще се превърнат в пъстра арт сцена със специалното участие на Художествена галерия – Стара Загора. Малките посетители ще се впуснат в пъстро творческо приключение, изпълнено с настроение, въображение и забавни игри.

„Каним всички деца, родители и гости на Стара Загора да споделим заедно празника на детето сред природата и животните. Подготвили сме ден, изпълнен с настроение, творчество и усмивки, защото вярваме, че най-хубавите детски спомени се създават именно чрез играта и близостта с природата“, сподели д-р Найден Илинов, ръководител на Зоопарк – Стара Загора.

По време на празника ще бъде открита и алея за игри на асфалт, където децата ще могат да рисуват, играят и да се забавляват заедно със своите приятели.

За най-малките посетители са подготвени пъстри знаменца и специални вкусни изненади.