На концерт японска музика ви кани Художествената галерия на Стара Загора

На 24 октомври (четвъртък) 2024 г. от 18:00  ч. имаме удоволствието да поканим нашите гости на концерт „Пролетно море” японски произведения в изпълнение на Кейко Танака – флейта, Юки Такахаши – виолончело и Мануела Манолова – пиано.

Наименованието на концерта е инспирирано от една от пиесите, която също така е и сред най-традиционните пиеси за японската музикална култура.

В програмата тази година е предвидено да бъдат изпълнени 6 песни и един цикъл от пет съвременни японски произведения. Текстовете на песните носят дълбока символика, поетичност и възпяват природата на Япония. Почитателите на музикалното изкуство ще се насладят на мелодичността, въздействието и красотата на японската музика и ще имат възможност да чуят изключителни произведения от Шиниджи Такада, Норио Сузуки, Мичио Миаги и др.

Очакваме ви!

Екип Художествена галерия