Шест Детско-юношески театрални формации от Стара Загора със седем пиеси ще участват в програмата на Детско-юношеския театрален фестивал „Сцена край морето”, Поморие /28-30 юни 2024г./

Шест Детско-юношески театрални формации от Стара Загора със седем пиеси ще участват в програмата на Детско-юношеския театрален фестивал „Сцена край морето”, Поморие /28-30 юни 2024г./

За шестнадесети път в Поморие ще се проведе Детско-юношеският куклено-театрален фестивал „Сцена край морето”. Културното събитие се осъществява под патронажа на кмета Иван Алексиев, с финансовата подкрепа на Община Поморие, и отново ще привлече театрални школи от цялата страна, провокирайки любопитството на зрители от всички възрасти. Сцената на НЧ ”Светлина 1939” и синият бряг на Поморие ще посрещнат 29 спектакъла на детски и младежки театрални състави от цялата страна. Те ще отправят послания към публиката чрез образците на българската и чуждестранна драматургия.

Тазгодишното издание ще се проведе от 28 юни до 30 юни, като официалното откриване ще се състои на 28.06.2024 г. /петък/ от 20.00 часа на лятната сцена на читалището в квартал „Свети Георги“, където ритуално ще бъде запален и театралният огън.

Канят се любителите на театралното изкуство да гледат представленията и да подкрепят талантливите млади актьори. Входът е свободен! Ето и програмата на участниците от Стара Загора:

28 петък

–13:20- 14:10

Театрален състав „Жест“ към ЦПЛР Стара Загора, с художествен ръководител  Светла Тодорова, „Най-чудното чудо“     автор  Стефан Цанев

18:00- 18:50

Театър „ДоТ“ гр. Стара Загора, с  художествени ръководители Деница Янакиева и Любен Чанев; „Коледна песен“ по Чарлз Дикенс

29 юни събота

10:25- 11:00

ДТС към ДКТ Ст. Загора, с художествени ръководители Ивана Бобойчева и Кирил Антонов, „Питър Пан“, автор Джеймз Матю Бари

11:20- 12:05

Театрална трупа към НЧ „Св.Климент Охридски“ гр. Стара Загора, с художествен ръководител Стефан Борисов „Малкият принц“, автор А.С.Екзюпери

15:50- 16:50

ТГ „Максим Горки“ към СУ „М.Горки“ гр.Стара Загора, с художествен ръководител  Стефан Борисов, „Вишнева градина“ от А. П. Чехов

30 юни неделя

13:10- 14:00

Актьорска судия ‚Арте‘гр. Стара Загора, с художествен  ръководител Илчо Димитров, “Грешката е вярна”, автор Дарио Фо

17:00- 17:50

Актьорска судия ‚Арте‘ гр.Стара Загора, с художествен ръководител  Илчо Димитров „Полет над Казалар“ , автори Кен Киси и Иван Вазов

 

ПЪЛНАТА ПРОГРАМА НА ФЕСТИВАЛА

28.06.2024  /петък/

9:00-9:40

Детска театрална студия „Стойчо Мазгалов” към Народно читалище “Братолюбие – 1884” гр. Любимец , с  художествен ръководител  Неда Колева;

„ Приказка за Езоповото бръмбарче”, автор Валентин Йорданов

10:00-10:50

ТС „Пазарджишки чешити“ към Сдружение Младежка инициатива за развитие /МИР/  гр. Пазарджик,  с художествен ръководител Елина Чанева, „Посещение на млада дама“, автор Здендек Подскалски

11:10-11:45

Литературно общество „Петя Дубарова“ към АЕГ „Гео Милев“  гр. Бургас, с художествен ръководител  Мариана Ведричкова, „На времето светлия ход …“, автор  Петя Дубарова

12:05- 13:00

„АРЛЕКИН“ гр. Варна, с  художествени ръководители Стоянка Гунчева и Християна Иванова „Джуджето Дългоноско“,  автор Вилхелм Хауф

13:20- 14:10

Театрален състав „Жест“ към ЦПЛР Стара Загора, с художествен ръководител  Светла Тодорова, „Най-чудното чудо“     автор  Стефан Цанев

14:30-15:20

Театър „Арлекин“ към ОНЧ „ЗАРЯ-1858“ гр. Хасково, с художествен ръководител Румяна Георгиева „Рейс“ , автор Станислав Стратиев

15:40-16:30

Театрално студио към Арт център „Арлекин“ гр. Варна, Втора възрастова група, драматичен спектакъл „В нажежения мрак“, автор Антонио Вайехо

 

16:50- 17:40

Актьорска студия ‚Арте“‘гр. София, с  художествен ръководител Илчо Димитров  “Неделя вечер“, автор Захари Карабашлиев

18:00- 18:50

Театър „ДоТ“ гр. Стара Загора, с  художествени ръководители Деница Янакиева и Любен Чанев; „Коледна песен“ по Чарлз Дикенс

20:00 ч. – 20:30

Официално откриване на Театралния фестивал „Сцена край морето“- 2024.

21:00 ч. – 23:00

Дискотека на лятната сцена за участниците

29.06.2024 /събота/

8:30-9:20

Театрален състав  към СУ „Проф. д-р Асен Златаров“ гр. Първомай, с художествен ръководител Анастасия Ганева, „Вълшебникът от Оз“, автор Ф. Л. Баум

9:40- 10:05

ДТС „ Таралежчета“ към ОУ „Св.св. Кирил и Методий”гр. Силистра, с художествен ръководител Петър Чапкънов, „ Дядо вади  ряпа“ , народна приказка

10:25- 11:00

ДТС към ДКТ Ст. Загора, с художествени ръководители Ивана Бобойчева и Кирил Антонов, „Питър Пан“, автор Джеймз Матю Бари

11:20- 12:05

Театрална трупа към НЧ „Св.Климент Охридски“ гр. Стара Загора, с художествен ръководител Стефан Борисов „Малкият принц“, автор А.С.Екзюпери

12:30- 13:10

Театрална школа „АРТистимо“  към  НЧ „Месемврия-2015“ гр.Несебър, с  художествен ръководител  Гергана Анмахян; “Снежанка и седемте джуджета“, автор   Иван Райков

13:30- 14:30

ТС – „Шест плюс“ към НЧ „Априлов- Палаузов 1961“гр.Габрово , с художествен ръководител  Виктория Петрова,  „Топлина през ноември“,  автор Яна Добрева

14:50- 15:30

МТС „АНГАРД“  към НЧ“АСЕН ЗЛАТАРОВ-1872г. гр. Шумен, с  худ. р-ел Панайот Калудов, “За любовта  с усмивка  и шега“ , по текстове на Елин Пелин, Чудомир и П. Панчев

15:50- 16:50

ТГ „Максим Горки“ към СУ „М.Горки“ гр.Стара Загора, с художествен ръководител  Стефан Борисов, „Вишнева градина“ от А. П. Чехов

17:10- 17:45

МТ „Приятели“ към Младежки дом гр. Пазарджик , с художествен ръководител Александър Братоев „Приказка за феи”,  автор Теодора Стамболска

18:05- 18:55

Детско-юношески театър „АРТИ“ при Тракийско дружество „Кап. Петко Войвода“ гр. Варна, с художествен  ръководителел Даниела Стойчева,  „Кукувицата“  от Елин Рахнев

19:15- 20:00

,,Звездите на Вършец“ към Средно училище ,,Иван Вазов“  гр.Вършец,  с художествен ръководител             Борислав Борисов, „Хванати в мрежата“ от Рей Куни

 30.06.2024 /неделя/

8:30-9:20

Театрален състав при СУ „Проф.д-р Асен Златаров“ гр. Първомай, с художествен  ръководител Теодора Кирякова, „Василиса“ автор  Мая Дългъчева

9:40- 10:30

МТС „Смехоранчета  към НЧ „Дядо Стойно- 1927“ с.Поповци общ.Габрово, с удожествен ръководител Тихомир Иванов, „Как писар Тричко не се ожени за царкиня Кита, с китка накитена“ , автор: Никола Русев

10:50-11:40

Театрална Студия „Хвърчащите хора“ към Военен клуб – Сливен, с художествен ръководител Вяра Начева,“Юбилей“, автор Антон Павлович Чехов

12:00- 12:50

ТШ при ОНЧ „Напредък-1864“ гр. Търговище, с Художествен ръководител Грета Найденова, „ЗА или ПРОТИВ“ по пиесата „12 разгневени мъже“ на Реджиналд Роуз

13:10- 14:00

Актьорска судия ‚Арте‘гр. Стара Загора, с художествен  ръководител Илчо Димитров, “Грешката е вярна”, автор Дарио Фо

14: 20-15:10

ДЮТ “БИС” при  ЦПЛР-ОДК “Анастас Стоянов” гр. Шумен, с художествен ръководител Диана Колева, „Максималистът“ , автор Станислав Стратиев

15:30-16:20

ТШ при ОДК гр. Кюстендил; с художествен  ръководител Ани Кръстева, „Големанов“, автор Ст. Л. Костов

17:00- 17:50

Актьорска судия ‚Арте‘ гр.Стара Загора, с художествен ръководител  Илчо Димитров „Полет над Казалар“ , автори Кен Киси и Иван Вазов

18:10- 19:00

ТС при СУ „Неофит Рилски“ гр. Твърдица, с художествен ръководител Неда Колева, „Балкански синдром“ от Станислав Стратиев

Организаторите си запазват правото на промени при неявяване, закъсняване и неспазване времетраенето на спектаклите.