Фондация „Математика без граници“ награждава математическите звезди за 2024г.

На 11 май 2024г. от 11:00 часа в Регионалния исторически музей в Стара Загора фондация „Математика без граници“ със съдействието на  бивши състезатели по математика от Стара Загора Велина Колева, софтуерен инженер, Десислава Спиридонова – финансист, доц. Евгени Генчев – преподавател по икономика и архитект Сияна Янчева ще наградят със сертификати ученици от Стара Загора с постижения в регионални, национални и международни състезания по математика през учебната 2023 – 2024 г.

По предложения на училищата със сертификат ще бъдат наградени 70 ученици.

По резултатите от 4 състезания през учебната година – „Будилник“, „Стара Загора търси математически таланти“, „Бързо и вярно смятане“ и полуфинала на турнира Матемапика без граници с купи ще бъдат удостоени 23-ма ученици.

Награди ще получат и Чудомир Стойчев от ПГ по компютърни науки и математически анализи „Проф. Минко Балкански“ и Максим Димитров от ППМГ „Гео Милев“ за своята статия в брой 1 от 2024 г. на списание „Математика“ по повод на една задача от турнира „Иван Салабашев“.

Георги Добрев от оркестъра на Националното радио ще поздрави участниците със авторски изпълнения на кавал.

Ето и имената на 23-мата ученици, носители на купи за 2024 г.:

Мая Петрова Петрова (1 клас, ОУ „К. Христов“)

Николай Николаев Христакиев(1 клас, 2 ОУ „П.Р. Славейков“)

Тифани Станимир Стойчева (1 клас, 5 ОУ „М.Станев“)

Богомил Виделинов Дончев (2 клас, Казанлък, ОУ „Св. П. Хилендарски“)

Искрен Миленов Матев (2 клас, Казанлък, ОУ „Г.Кирков“)

Виктор Димитров Грозев (2 клас, 6 ОУ „Св. Никола“)

Теодор Желев Желев (2 клас, НУ „Димитър Благоев“)

Десислав Петров Петров (2 клас, 2 ОУ „П.Р. Славейков“)

Денислав Петков Ганев (3 клас, СУ „Иван Вазов“)

Александър Сабинев Желев (3клас, 6 ОУ „Св. Никола“)

Моника Георгиева Христова (3 клас, 2 ОУ „П.Р. Славейков“)

Павел Ладислав Хероут (4 клас, 2 ОУ „П.Р. Славейков“)

Делиа Радославова Алексиева (4 клас, 13 ОУ „Св. П. Хилендарски“)

Крум Радославов Бакалов (4 клас, 2 ОУ „П.Р. Славейков“)

Петър Стефанов Влаев (4 клас, НУ „Димитър Благоев“)

Никола Антонов Атанасов (5 клас, ППМГ „Гео Милев“)

Георги Тихомиров Милков (6 клас, ОУ „Кирил Христов“)

Павел Великов Казаков (7 клас, ППМГ „Гео Милев“)

Йоан Николаев Михайлов (8 клас, ППМГ „Гео Милев“)

Елизабета Казале (8 клас, ГПЧЕ „Ромен Ролан“)

Максим Живков Танков (9 клас, ППМГ „Гео Милев“)

Радослав Балкански (10 клас, ППМГ „Гео Милев“)

Иван Диянов Канев(11 клас, ПГКНМА „Проф. М. Балкански“).

На 12 май във фондация Миню Балкански в село Оряховица ще се проведе 11-то издание на турнира „Математическа дъга“, в което ще участват ученици от 11 2 и 3 клас. Организацията включва подаване на заявка за участие на електронен адрес fmb.concours@gmail.com

Ето и имената на всички номинирани от училищата

Александър Койчев Коев
Александър Сабинев Желев
Атанас Йорданов Кокенов
Богомил Виделинов Дончев
Богомил Георгиев Георгиев
Валентин Великов Казаков
Валентина Красимирова Кънева
Виктор Веселинов Йорданов
Георги Атанасов Георгиев
Георги Евгениев Димитров
Георги Росенов Русев
Георги Тихомиров Милков
Дария Руслан Миткова
Дария Светославова Узунова
Делиа Радославова Алексиева
Деница Иванова Недялкова
Десислав Петров Петров
Димитър Енчев Енев
Ева Милен Маркова
Елеонора Игорова Грозданова
Елизабета Казале
Ема Милен Маркова
Златомир Миленов Матев
Иван Диянов Канев
Иван Павлов Атанасов
Искрен Миленов Матев
Йоан Николаев Михайлов
Йордан Георгиев Йорданов
Калоян Деянов Пенчев
Калоян Калоянов Матев
Калоян Николов Калоянов
Кристиан Валериев Марков
Кристиян Венциславов Христакив
Кристиян Желев Желев
Крум Иванов Цонев
Крум Радославов Бакалов
Максим Веселинов Попов
Максим Иванов Димитров
Мартин Валентинов Кралев
Мартин Митков Молдованов
Мартин Филипов Филипов
Мая Петрова Петрова
Михаил Петков Михов
Момчил Иванов Цонев
Момчил Николаев Андонов
Моника Георгиева Христова
Несин Илхан Жевжедов
Никол Димитрова Найденова
Никола Антонов Атанасов
Никола Иванов Нейчев
Николай Николаев Христакиев
Павел Великов Казаков
Павел Ладислав Хероут
Петър Стефанов Влаев
Преслав Ганев Ганев
Радослав Светославов Балкански
Самуил Деянов Пенчев
Саня Пламенова Динева
Симона Стоянова Стоянова
София Спасова Михова
Станимир Живков Тодоров
Стефан Радославов Рибарски
Теодор Желев Желев
Теодор Красимиров Николаев
Теодор Невенов Нейков
Теодор Светославов Карамихов
Тифани Станимир Стойчева
Томи Томев Костадинов
Хелин Илхан Жевжедова

Чудомир Стойчев