В Стара Загора отличиха най-добрите художници в национален конкурс

Рисунките на най-добрите художници от шестото издание на Национален конкурс за рисунка „Моят празник” 2021 година ще бъдат подредени в изложба в специална изложба. Той се организира от Център за подкрепа за личностно развитие (ЦПЛР) и Община Стара Загора.

Експозицията ще бъде открита на 6 декември 2021 година  в изложбена зала на ул. „Лубор Байер” и отворена за посещения  при спазване на мерки в  условия на КОВИД – 19.

Тази година в конкурса участваха над  400 рисунки на деца от страната, разделени в две възрастови групи. Участниците са  представители на  41  училища и детски градини, 14 школи към ЦПЛР,  2 народни читалища и  1 специализирана институция, 5 частни художествени школи и 4 индивидуални участници  от 42 населени места и  23 областни града  от България. Участие в конкурса взеха и представители на 8 училища от град  Стара Загора.

След селекция от компетентното жури, бяха определени класиралите се и  бяха избрани 120 рисунки, които ще украсят изложбената зала. Освен обявените в статута награди, тази година още  девет  участника ще получат отличия за своето представяне – награда  за най-добре представил се участник от град Стара Загора , награда на обществен посредник на територията на община Стара Загора, награда на Млад омбудсман на Стара Загора, награди на Обществен дарителски фонд – Стара Загора, награди на граждански клуб „ЛИПА” и награди на СНЦ „Лайънс клуб Стара Загора – Августа”. Всички участници, чиито произведения са избрани за изложбата, ще получат грамоти.

Грамоти ще получат и институциите и ръководителите на школи с най-голямо участие.

Жури в състав от художниците Тошо Стефанов, председател и членове: Слави Славов, Юлия Славова,  д-р Милен Алагенски, председател на представителството на СБХ в град Стара Загора  и  Иво Козаров, разгледа и оцени получените до крайния срок по статут 04.11.2021 г. рисунки.  Журито присъди грамоти и предметни награди:

СПЕЦИАЛНА НАГРАДА НА ОБЩИНА СТАРА ЗАГОРА

Михаела  Жан – Улоф Билунд -7 години

Школа „Арт Попово“, град Попово, област Търговище

 

ПЪРВА ВЪЗРАСТОВА ГРУПА

ПЪРВА НАГРАДА

Теодора Милчева – 8 години,

Кръжок „Сръчни ръчички“, НЧ “Развитие 1926“ село Стража, област Търговище

ВТОРА НАГРАДА

Лора Мирева – 7 години

Ателие за изобразителни изкуства – Даша Батембергска, град Търговище

ТРЕТА НАГРАДА

Ерен Алиосманов -7 години

Школа по изобразителни изкуства – ЦПЛР – ОДК, град Търговище

 

ПООЩРИТЕЛНА НАГРАДА

Никол Светозарова – 10 години

Ателие за изобразителни изкуства – Даша Батембергска, град Търговище

ПООЩРИТЕЛНА НАГРАДА

Владислав Богданов – 7 години

Ателие „Приказен свят“ град София

ПООЩРИТЕЛНА НАГРАДА

Елина Василева – 9 години

ОЦИИД „Тунджа“, село Кабиле, област  Ямбол

 

ВТОРА ВЪЗРАСТОВА ГРУПА

ПЪРВА НАГРАДА

Божидар Беров – 13 години –  Ателие „Приказен свят“, град София

ВТОРА НАГРАДА

Петя Димитрова -11 години  – ОДЦКИ –  град Русе

ТРЕТА НАГРАДА

Доника Георгиева -13 години

ОУ “Св. Св. Кирил и Методий“, град  Николаево, област  Стара Загора

ПООЩРИТЕЛНА НАГРАДА

Фатме Лютфи -13 години

Група „Арт“, ЦПЛР,  град Сунгурларе, област Бургас

ПООЩРИТЕЛНА НАГРАДА

Селен Наимова -13 години

Школа „Арт Попово“, град  Попово, област Търговище

ПООЩРИТЕЛНА НАГРАДА

Михаела Грозева -12 години  Ателие „Приказен свят“ – град  София

ПООЩРИТЕЛНА НАГРАДА

Даниела Петрова -11 години,  Школа „Графика“ ЦПЛР – Стара Загора

НАГРАДА НА ЦПЛР – СТАРА ЗАГОРА

Йоанна Терзиева – 8 години, Школа „Графика“, ЦПЛР – Стара Загора

 

НАГРАДА ЗА НАЙ-ДОБРЕ ПРЕДСТАВИЛ СЕ УЧАСТНИК ОТ СТАРА ЗАГОРА

Стела Станчева – 6 години

Школа „Живопис“,  ЦПЛР – Стара Загора

 

НАГРАДА НА ОБЩЕСТВЕН ПОСРЕДНИК НА ТЕРИТОРИЯТА НА ОБЩИНА СТАРА ЗАГОРА

Йоанна Терзиева – 9 години, Школа „Графика“, ЦПЛР – Стара Загора

 

НАГРАДА НА МЛАД ОМБУДСТМАН на Стара Загора

Софиа Матеова -14 години,  Детска Арт школа „Живопис“

към Военен клуб, град Казанлък, област Стара Загора

 

НАГРАДИ НА СДРУЖЕНИЕ С НЕСТОПАНСКА ЦЕЛ „ЛАЙЪНС КЛУБ СТАРА ЗАГОРА-АВГУСТА“

Габриела Николова -16 години, Школа „Графика“, ЦПЛР – Стара Загора

Миглена Мариянова -10 години,  Представител на ФУЧ по ИИ,

СУ „Цанко Церковски“, град Полски Тръмбеш, област Велико Търново

 

НАГРАДИ НА ОБЩЕСТВЕН ДАРИТЕЛСКИ ФОНД – СТАРА ЗАГОРА

Ясмин Мюсреф -7 години

Ателие за изобразителни изкуства – Даша Батембергска, град Търговище

Виктория Тошкова – 9 години

Ателие за изобразителни изкуства –  Даша Батембергска, град Търговище

 

НАГРАДИ НА ГРАЖДАНСКИ КЛУБ „ЛИПА“

Стефан Петров – 9 години,  ОМЦ „Захарий Стоянов”, “Ателие „Стела и Дара“, град Добрич

Димитър Ганев – 9 години, ОЦИИД „Tунджа“, село Кабиле, област Ямбол.

 

/това е рисунката, наградена от Община Стара Загора/