Обявиха отличените в конкурса за мартеници в Стара Загора

На 01.03.2021 година пред сградата на Община Стара Загора ще бъдат изложени произведенията на децата и учениците, участници в традиционния конкурс за изработка на мартеница „Баба Марта бързала, мартенички вързала” 2021 година.

В обявеният от Община Стара Загора и Център за подкрепа за личностно развитие (ЦПЛР) конкурс взеха участие 14 училища и 19 детски градини от Община Стара Загора, 3 училища от Кърджали, Стралджа и Гурково, 2 детски градини от Раднево и Разград, Общински детски съвет – Стара Загора, ЦОУД, ЦОУД СУ „Христо Смирненски” град Гурково и Дневен център “ Св.Св. Козма и Дамян“- Стара Загора, както и 150 индивидуални участници.

Комисия в състав: Юлия Славова – художник, Тошо Стефанов- художник и Слави Славов – художник, разгледа и оцени получените до крайни срок по статут 22.02. 2021 година над 450 мартеници на участниците.

Комисията присъди следните награди:

Грамоти и предметни награди в конкурса – изложба „Баба Марта бързала, мартенички вързала” – 2021 година

Колективни награди:

1. I група “Приятели“ ДГ №2“Радост“,гр. Раднево

2. II група “Звездица“ ДГ №2“Радост“,гр. Раднево

3. III А група ДГ №2“Радост“,гр. Раднево

4. IIIБ група „Слънце“ ДГ №2“Радост“,гр. Раднево

5. IV А ПГ ДГ №2 “Радост“,гр. Раднево

6. IVБ група „Пчелица “ ДГ №2 “Радост“,гр. Раднево

7. ДГ №20“Мир“

8. ДГ №3 „Ян Бибиян“

9. ДГ №11 „Загоре“

10. IV група „Звездички“ ДГ №2 „Лудогорче“,гр. Разград

11. IА група ДГ №8 “Българче“

12. II Б група ДГ №8 “Българче“

13. III А група ДГ №8 “Българче“

14. III група ДГ №8 “Българче“

15. ДГ №55 „Незабравка“,с. Хан Аспарухово

16. ДГ № 16 “Горски кът“ ,с. Старозагорски бани

17. ДГ №66 „Детски рай“

18. ПГ 6“Зайо Байо“ ДГ №7 „Светулка“

19. ДГ №4 „Бреза“

20. Група „Дъга“ ОДЗ №58 „Звездица“

21. III А група „Калинка“ ОДЗ №58 „Звездица“

22. III Б ПГ „Мечо Пух“ ОДЗ №58 „Звездица“

23. II А група „Пчеличики“ ОДЗ №58 „Звездица“

24. II Б група „Детелини“ ОДЗ №58 „Звездица“

25. Група „Маргаритки“ ОДЗ №58 „Звездица“

26. ДГ №6 “Камбанка“

27. II група ДГ№ 25 „Ален мак“

28. ДГ №34 „Райна Княгиня“

29 .I група ДГ №5 „Мечо Пух“

30. II група „Тигър“ ДГ №5 „Мечо Пух“

31. IV група „Зайко“ ДГ №5 „Мечо Пух“

32. Група „Йори“ ДГ №5 „Мечо Пух“

33. ДГ №2 „Зорница“

34. ДГ №24 “Радост“

35.СУ “П. Р. Славейков“ ,гр. Стралджа

36. II Д клас II ОУ “П. Р. Славейков“- Стара Загора

37. IВ клас СУ „Иван Вазов“

38. I клас ,2 група ОУ „Христо Ботев“,с. Хрищени

39. VII клас ,2група ОУ „Христо Ботев“,с. Хрищени

40. ЦОУД- 4 група СУ „Христо Смирненски ,гр. Гурково

41. ОУ „Св. лимент Охридски“,гр. Кърджали

42. IБ клас ОУ „Кирил Христов“

43. II А клас II ОУ “П. Р. Славейков“- Стара Загора

44. IIБ клас II ОУ “П.Р .Славейков“- Стара Загора

45. II Д клас II ОУ “П.Р.Славейков“- Стара Загора

46. IVА клас СУ „Васил Левски“

47. IVВ клас СУ „Васил Левски“

48. IVБ клас СУ “Васил Левски“

49.IV Г клас СУ „Васил Левски“

50. ЦОУД IIГ,IIД клас

51. СУ „Христо Смирненски“

52. IIIБ клас СУ „Железник“

53.Група „Фолклор на етносите“,II,IV клас ОУ „Христо Ботев“,с.Хрищени

54. VД клас СУ „Иван Вазов“

55. Дневен център“ Св.Св. Козма и Дамян“-Стара Загора

56. ОУ „Иван Мирчев“ ,с. Дълбоки, общ. Стара Загора

Индивидуални награди:

1.Виктор Илиев -IV група ДГ №13 „Пролет“

2.Васимира Божева -III Б клас СУ „Железник“

3.Анна-Сара Николова -III Г клас V ОУ „Митьо Станев“

4.Азис Андонов – IВ клас, СУ “П.Р.Славейков“ ,гр.Стралджа

5.Гьокчен Андреева – IВ клас , СУ “П.Р.Славейков“ ,гр.Стралджа

6.Ема Георгиева-12г., Общински детски съвет-Стара Загора

7.Зара Йорданова-13г.Общински детски съвет-Стара Загора

8.Симона Гьонева-11г.Общински детски съвет-Стара Загора

9.Рая Гънчева-13г.Общински детски съвет-Стара Загора

10.Мария-Рая Андреанова-12г.Общински детски съвет-Стара Загора

11.Александра Искрева-II Д клас 5ОУ „Митьо Станев“

12.Георги Пашев- IV А ПГ ДГ№ 25 „Ален мак“

13.Елица Богословова- IV А ПГ ДГ№ 25 „Ален мак“

14.Георги Генчев – II клас НУ „Кольо Ганчев“

15.Гергана Танчева – 5г, ДГ №17“Знаме на мира“

16.Николай Бонев – III Б клас XI ОУ „Николай Лилиев“

17.Елица Пенева – IV Б клас НУ „Димитър Благоев“

18.Виктория Колева – IВ клас СУ“Железник“

19.Мартин Колев – III А група ОДЗ №58 „Звездица“

20.Жаклин Йорданова-III А група ДГ №2“Радост“,гр.Раднево

21.Патрициа Певецова – III А група ДГ №2“Радост“,гр.Раднево

22.Никол Прангова – II А клас XI ОУ „Николай Лилиев“

23.Габриела Димова -I I А клас XI ОУ „Николай Лилиев“

24.Рая Михова – V А клас XI ОУ „Николай Лилиев“

25.Михаил Михов – V А клас XI ОУ „Николай Лилиев“

26.Александра Костадинова – VI Б клас XI ОУ „Николай Лилиев“

27.Рая Митева – V Б клас XI ОУ „Николай Лилиев“

28.Дария Иванова – VII А клас XI ОУ „Николай Лилиев“

29.Мая Йорданова – VА клас XI ОУ „Николай Лилиев“

30.Росица Керева – VI клас ОУ „Самара“

31.Борислава Иванова – V клас ОУ „Самара“

32.Никол Руменова – III клас ОУ „Самара“

33.Рая Руменова – III клас ОУ „Самара“

34.Християна Маринова – III клас ОУ „Самара“

35.Габриела Маринова – III клас ОУ „Самара“

36.Слави Славов – II клас ОУ „Св.Св.Кирил и Методий“,с.Хан Аспарухово

37.Любо Мемиш – VI клас ОУ „Св.Св.Кирил и Методий“,с.Хан Аспарухово

38.Галина Асенова – VII клас ОУ „Св.Св.Кирил и Методий“,с.Хан Аспарухово

39.Миглена Александрова – IV А клас ОУ „Св.Св.Кирил и Методий“,с.Хан Аспарухово

40.Нонка Младенова – V клас ОУ „Св.Св.Кирил и Методий“,с.Хан Аспарухово

41.Михаил Красимиров – V клас ОУ „Св.Св.Кирил и Методий“,с.Хан Аспарухово

42.Георги Димитров – II д клас 2 ОУ „П.Р.Славейков“

43.Георги Кузманов – Iгрупа ДГ№68 „Патиланско царство“

44.Димитър Михалев – IV група ДГ№68 „Патиланско царство“

45.Анна Динева – III група ДГ№68 „Патиланско царство“

46.Христо Петров – IV група ДГ№68 „Патиланско царство“

47.Теодор Димитров – І Б клас Второ ОУ „П.Р. Славейков” Стара Загора

Заради епидемичната обстановка, няма да има публично откриване на изложбата. От 01.03. до 15.03. – наградените деца и институции, могат да получат своите грамоти и награди в ЦПЛР – Стара Загора, ул. ”Захарий Княжески” №71 ет.3.